Editörden

Değerli Okurlar,

Dergimizin birinci yaşını tamamlayıp yeni bir sayısıyla yine sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bir ilki gerçekleştirmekte, başarabilmekte, elbette teşvik ve katkıları ile kurucu rektörümüz Sn. Dr. Suat İ. Günsel’in büyük rolü olmuştur. Kendisine bir kez daha teşekkür ederiz.

Bu sayımızda, yine gerek üniversitemizden, gerekse Türkiye’deki üniversitelerden akademisyenlerin değerli makaleleri ile bilimsel paylaşımlar gerçekleştirerek mimarlığa katkı yapmaya çalışıyoruz.

1 Ekim 2018 Dünya Mimarlık Günü’nün dergimize kattığı anlamla, gelecek nesillere yaşanabilir bir doğal ve yapılı çevre aktarmak üzere tüm meslektaşlarımıza büyük görev ve sorumluluk düştüğünü hatırlatarak, bu doğrultuda hep birlikte çalışmanın, mimarlık camiasının kaçınılmaz görevi olduğunu belirtmek isteriz.

Dergimizin ilk sayısından itibaren emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, Danışma Kurulu’ndaki değerli hocalarımıza, YDÜ Web Team’e ve değerli makaleleri ile katkı sağlayan akademisyenler ile meslektaşlarımıza sonsuz teşekkürler. Yeni sayımızda birlikte olmak üzere esen kalın.

Saygılarımla

Doç. Dr. Zihni Turkan
Editör